İşitme Cihazı ile Konforlu Bir Seyahat

İşitme Cihazı ile Konforlu Bir Seyahat
İşitme cihazı kullananlar seyahatlerden önce çeşitli konularda tedirginlik yaşayabiliyor. Oysa işitme cihazı ile de gayet konforlu bir seyahat süreci yaşayabilirsiniz. Hatta seyahat etmenin keyfini doyasıya yaşamanız bile mümkün. Sadece bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bunların ilki yanınıza yedek pil almanızdır. Mutlaka yedek pil ile beraber yanınıza suya dayanıklı bir seyahat çantası da almalısınız. 
Ayrıca hazırlık süreci esnasında seyahat edeceğiniz yerin hava koşullarını da dikkate alarak yanınıza bazı malzemeleri almanız gerekiyor. Örneğin çok nemli bir yere gidiyorsanız nem giderici mutlaka yanınızda olmalı. Temizleme kiti de kullanabileceğiniz ve ihtiyacınız olan ürünler arasında yer alıyor. Şarj aleti elbette yanınıza almanız gereken malzemelerin başında geliyor. 
Uçuş öncesinde…
Seyahat firmasının görevlisine işitme cihazı kullandığınızı mutlaka bildirmelisiniz. Çünkü uçuşun ertelenmesi ve benzeri durumlarda sizin bilgilendirilmeniz ancak bu şekilde mümkün olabilir. İşitme kaybı olan kişilerin bildiğiniz gibi acil çıkış kapının yanında seyahat etmemesi gerekiyor. Şayet böyle bir durum varsa mutlaka görevlileri bilgilendirin ve yerinizi değiştirmesini isteyin. Uçuş sırasında işitme cihazınızı çıkarmayın. Çünkü yol boyunca bazı bilgilendirmeler yapılabilir. Eğer farklı bir ulaşım aracı ile seyahat edecekseniz, ineceğiniz yere gelindiğinde haber verilmesi için görevlilerden yardım isteyin. 
Konaklama sırasında…
Konakladığınız yerde de görevlilere işitme kaybınızın olduğunu bildirmeniz gerekiyor. Çünkü beklenmedik acil durumları da düşünmelisiniz. Örneğin siz uyurken ve işitme cihazınızı çıkardığınızda acil bir durum meydana gelebilir ve oteli boşaltmanız gerekebilir. Görevliler sadece bu konuda bilgilendirildiklerinde size özel olarak haber verebilirler. Bu nedenle işitme kaybı yaşadığınızı gittiğiniz yerdeki görevlilere bildirmekten çekinmeyin. 
Aynı durum seyahatiniz esnasında katılacağınız aktiviteler için de geçerlidir. Bu aktivitelerde de organizasyon görevlilerine mutlaka bilgi verin. Hem sorunsuz hem de keyifli bir seyahat geçirmek için bilgilendirme yapmayı ihmal etmemelisiniz. Yanınıza ihtiyacınız olan malzemeleri almanız maalesef yeterli değil. En önemli detayın bilgi vermek olduğunu aklınızdan çıkarmayın. 
Tatilinizin tadını çıkarmak sizin elinizde! Küçük detaylara takılmadan büyük resme odaklanın ve harika bir seyahat süreci yaşamanın keyfini çıkarın. İşitme cihazı kullanıyor olmanız tüm bunlara asla engel değil!